2023-12-17 12:13  -  AS ABK AKFON LUBLIN

Wewnętrzny turniej AS-a zakończony :)

Emocje nie z tej ziemi 🙂 Miķolajkowy turniej ASa za nami. Dzialo się wiele i to pomimo nieobecności kilku osób które się rozchorowały i nie mogły się dziś pojawić. Zaczęły nasze maluszki z roczników 2017-2018 😍 Wśród dziewcząt po dogrywce zwyciężyła Anastazja Bednarczyk, a na drugim miejscu uplasowała się przesympatyczna Agatka Orzechowska. Miejsce trzecie dla zawsze uśmiechniętej Jagódki Sobuckiej, a tuż za podium Ola Kuraś 🙂 Brawo dziewczyny przede wszystkim za odwagę i pierwsze siatkarskie sukcesy 🙂 U chłopaków w tej kategorii roztrzygneli między sobą Mikołaj Sipa i Ignacy Książek. W końcowym rozrachunku lepszy okazał się Mikołaj 🙂
Następnie do rywalizacji przystąpiły dziewczyny w kategorii single z grup podstawowych. Zaczęło się od rywalizacji w grupach. Z grupy A awans uzyskały Hania Goda i Nadia Szawracka, z grupy B - Ola Wójcik i Iza Płoszaj, z grupy C, Basia Gomółka i Lenka Góralska, a z grupy D, Ala Prażewska i Zosia Polesiak, która po świetnym meczu decydującym o awansie wygrała z Lilą Wilk 10-8. Same ćwierćfinały były bardzo emocjonujące, a wyniki do ostatniej chwili były wyrównane. Im dłużej trwał turniej tym działo się jeszcze więcej 🙂 Ostatecznie 4 miejsce zajęła Zosia Polesiak dla której jest to równoznaczne z awansem do grupy zaawansowanej trenującej w Jakubowicach 🙂 3 miejsce dla rewelacyjnej Ali Prażewskiej, rośnie z niej kawał dobrej zawodniczki 😉 2 miejsce dla Oli Wójcik, która w finale przegrała z rewelacją turnieju Hanią Goda 🤩
W singlach u chłopaków dowiedzieliśmy się, że nasza bardzo perspektywiczną grupa liczy coraz więcej naprawdę fajnych zawodników z których będziemy dumni...baaa już jesteśmy 🙂 Ciężko mówić tu nawet o niespodziankach bo to tak wyrównana grupa, że wygrać może każdy 🙂 Część chłopaków trenująca krótko zajęła miejsce 9-12 bo rywali mięli świetnych. Kuba Kulbowski i Gabryś Janczak pokazali, że zrobili duże postępy i powoli doskakują do reszty chłopaków poziomem gry. W singlach miejsce 5-6 zajęli Marek Stępień I Gabryś Flis, mogą czuć lekki niedosyt ale zadecydowała dyspozycja dnia. Miejsce 4 zajął Jaś Karczmarz, który w walce o brązowy medal przegrał z Antkiem Skulimowskim. W finale zagrał Wojtek Terepora z Bartkiem Wontrobą. Wygrał Bartek i po raz drugi z rzędu wygrał nasz wewnętrznym turniej 🙂
Kolejne na parkiet wyszły dziewczyny w kategorii single z grupy zaawansowanych. Tu podobnie jak u chłopaków oglądaliśmy już kawał dobrej siatkówki 🙂 Mamy w tej grupie kilka perełek 🙂 4 miejsce zajęła Malwinka Guzowska, trzecie miejsce zdobyła debiutująca na turnieju Pola Lewicka. Brawo, dobra robota 🙂 2 miejsce zdobyła Lila Guzowska 🙂 1 miejsce Maja Sipa, której gry i wyników w tym sezonie jestesmy bardzo ciekawi bo rozwija nam się wspaniale 🙂
Następnie zagrały dwójeczki chłopaków 🙂 To już była naprawdę dobrą siatkówka!!! Miejsce 4, Kuba Kulbowski/Gabryś Janczak. Na 3 miejscu uplasował się duet Gabryś Flis/Jaś Karczmarz. Miejsce drugie zajęli Bartek Wontroba z Antkiem Skulimowskim, a 1 miejsce Wojtek Terepora i Marek Stępień 🙂 MVP tej kategorii decyzją sędziów zostal wybrany Wojtek Terepora 🤩
W dwójeczkach dziewczyn (roczniki 2013 i młodsze) zagrało 6 dwójek. Na 4 miejscu sklasyfikowane zostały Malwinka Guzowska i Lila Guzowska. Miejsce trzecie zdobyły Rozalka Zając i Gabrysia Urban. Srebro wywalczyły Lila Wójcik i Zosia Kazaniecka. Złoto po fantastycznej grze należy do duetu Maja Sipa/Natasza Łokaj 🙂 MVP w tej kategorii została wybrana Natasza Łokaj 😎
W ostatniej kategorii tego dnia zmierzyły się dziewczyny z roczników 2010-2012. Co prawda dziewczyny powinny już grać w trójkach i czwórkach ale część z nich dopiero zaczyna przygodę z siatkówką 🙂 Zagrało 7 dwójek. My przedstawiamy podium 🙂 3 miejsce Eduarda Hoss/Magda Czeranowska. Srebro Patrycja Dziuba/Michalina Jaśkowska, a złoto gościnnie grająca u nas dwójkach z Salosu - Agata Jurkiewicz/Oliwka Sygnowska 🙂 MVP tej kategorii zdobyła Michalina Jaśkowska 🤩
Na koniec został rozegrany mecz pomiędzy juniorkami Salosu Lublin, a rodzicami trenujących u nas dzieci, którzy też w większości mają za sobą fajną siatkarską przygodę 🙂 Minimalnie lepsze okazały się młode zawodniczki Salosu niesione dopingiem publiczności 🙂